Ситник сподівається, що апеляцію у справі Труханова слухатимуть у Вищому антикорупційному суді

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник вважає, що справу мера Одеси Геннадія Труханова не зможуть швидко розглянути в Апеляційному суді Одеської області.
Цей матеріал можна прочитати і російською мовою
25 серпня, 2019 19.06 | коментарів: 2

Ситник щодо справи Труханова: Перша інстанція пройшла, але я не думаю, що вони встигнуть це “прогнати” в Апеляційному суді Одеської області
Фото: The National Anti-Corruption Bureau of Ukraine / Flickr
Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розраховує, що апеляцію у справі мера Одеси Геннадія Труханова розглядатиме апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України. Про це сказав Ситник 25 серпня в ефірі “Українського радіо”.

“Перша інстанція пройшла, але я не думаю, що вони встигнуть це “прогнати” в Апеляційному суді Одеської області. 5 вересня не за горами, я думаю, що все-таки це не відбудеться, і апеляція буде слухатися вже в апеляційній палаті антикорупційного суду, і там уже буде, сподіваюся, дана належна оцінка цим доказам”, – сказав Ситник.

За даними слідства, у вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю заводу “Краян” за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року купила її на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії, як стверджують у прокуратурі, з ознаками фіктивності.

3 жовтня 2018 року в НАБУ повідомили, що прокурори САП вручили восьми підозрюваним, серед яких мер Одеси, обвинувальний акт у справі заводу “Краян”. 5 жовтня стало відомо, що прокуратура передала до одеського суду обвинувальний акт стосовно Труханова.

14 листопада Малиновський райсуд Одеси почав розгляд кримінального провадження щодо Труханова та інших чиновників Одеської міськради.

У травні 2019-го САП погодила зміну обвинувачення і знизила суму збитків до 92,6 млн грн.

25 червня 2019 року на засіданні Малиновського районного суду Одеси представник державного обвинувачення під час дебатів попросив для Труханова покарання у вигляді 12 років тюремного ув’язнення, для інших обвинувачених – від семи до 11 років. Окрім того, прокурори просили конфіскувати майно фігурантів справи й заборонити їм обіймати державні посади протягом трьох років.

9 липня суд завершив оголошення виправдувального вироку на 400 сторінок – Труханова та інших підозрюваних визнали невинуватими, складу кримінального правопорушення в їхніх діях не довели.

Одеський мер неодноразово заявляв, що нинішній процес є прикладом грубого втручання низки посадових осіб у законну роботу органів місцевого самоврядування, він був упевнений у виправдувальному вироку, пише “Думская”.

31 липня САП подала апеляційну скаргу на виправдувальний вирок.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *