Холодницький переконує: апеляція у справі проти Труханова потрапить до Антикорупційного суду

Очільник САП Назар Холодницький запевняє, що апеляція у справі одеського «Краяну» проти міського голови Геннадія Труханова розглядатиметься у Вищому антикорупційному суді. За його прогнозами, ВАС запрацює вже у квітні-травні цього року.

Про це Холодницький заявив у інтерв’ю «Слово і Діло».

«Мене самого цікавить швидкість, з якою триває розгляд справи міського голови Одеси. До Антикорупційного суду поспішає, куди ж іще? (сміється) Так чи інакше, навряд чи швидше, ніж на Великдень, щось буде. А там далі апеляція й касація. 100% хтось зі сторін напише апеляцію: або вони, або ми. Краще б, звичайно, щоб вони. Але все одно вона потрапить до Антикорупційного суду, я сподіваюся, що він запрацює з квітня-травня», — прокоментував очільник САП.

Отже, він прогнозує, що вирок у справі «Краяну» з’явиться не раніше квітня. Натомість одеські судді минулого понеділка, 28 січня, оприлюднили умовний графік розгляду справи до кінця квітня. Швидкість не збавлятиме обертів: судові засідання за квітень і травень в цілому триватимуть майже  4 тижні.  Суд запланували на 12, 13 березня, на 25-26 березня, а також на 8-12 квітня і на 22-26 квітня. Нагадаємо, що у лютому на суд над Трухановим відведено 15 робочих днів. Розгляд справи продовжать вже 11 лютого.

Холодницький додає, що створення антикорупційного суду йому дуже полегшить роботу. Себто, пришвидшить швидкість розгляд справ і покращить логістику.

«У мене прокурори перестануть «круїзити» Україною і робити виручку «Укрзалізниці», тому що всі справи будуть у Києві. І прокурор не буде їздити кудись на тиждень, заради однієї справи. Наприклад, як начальник другого відділу Максим Кравченко і прокурор цього відділу Валентин Мусіяка: у неділю, 27 січня, поїхали й до 2 лютого там», — пояснює головний антикорупційний прокурор.

Він також розповів, чому 21 січня попросив у НАБУ охорону для прокурорів САП, що підтримують сторону обвинувачення у справі проти Труханова і його свити. Фактично, він побоюється «креативності» одеситів і того, як можна підставити людей, починаючи з різних акцій». Спусковим гачком для звернення Холодницького до НАБУ стали сутички, які були з колядками Труханову, і постійна штовханина.

«Нещодавно журналіста «Радіо Свобода» там виштовхали. Я не хочу, щоб мої прокурори, які на відміну від «зєвак» є процесуальними особами, фізично постраждали. А знаючи це місто і, скажімо так, рівень, мене дуже бентежить безпека власних людей, які виконують свою роботу»,- сказав Холодницький.

Натомість у прес-службі журналісту «Інформаційної хвилі» пояснювали, що причина — у «присутності на кожному засіданні підозрілих осіб характeрної зовнішності у цивільному одязі». А це, безумовно, нe дуже безпечно для учасників кримінального процесу, враховуючи резонанс і інтенсивність судових засідань. І справді, приміщення Малиновського суду на розгляді «Краяну» кишить від навали літніх жінок – пристрасних прихильників одеського мера і кремезних чоловіків у цивільному одязі, які, за словами одеських громадських діячів, є приватною охороною Труханова і його ручними псами з «Зевсу» й «Муніципальної варти». Ці люди супроводжують обвинуваченого майже на кожне судове засідання. Ситуація є напруженою. Проте, поки тиск направлений на журналістів незалежних видань  і опозиційний до влади громадський сектор, а не на прокурорів чи суддів.

Чи виділило НАБУ охорону, Холодницький, нібито, поки не знає. За його словами, на скерований ним лист ще немає відповіді.  Одначе, з наших джерел відомо, що на прохання очільника САП  прокурорам судового процесу таки забезпечили охорону. За ситуацією з 28 січня спостерігає керівник управління спеціальних операцій НАБУ і кілька його підлеглих. Вони супроводжують прокурорів на кожне засідання та разом покидають судову залу.

Також Холодницький звернувся до Головного управління Нацполіції в Одеській області з вимогою унеможливити незаконний вплив на суд та забезпечити громадський порядок у Малиновському суді під час розгляду кримінальної справи по суті проти одіозного одеського мера і його свити, яких підозрюють у розкраданні 185 мільйонів бюджетних коштів.  Офіційної реакції поліції Одещини поки не було. Окрім заяви очільника ГУНП Дмитра Головіна в інтерв’ю «Думській. TV», що він стежить за тим, хто відвідує суд…

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *