Cправу НАБУ щодо розкрадання морського торгівельного флоту України на 219 мільйонів гривень скеровано до суду

НАБУ передало обвинувальний акт стосовно екс-президента ПрАТ «Сі Трайдент»  Сергія Михайлова-Горячева та екс-директора судновласної компанії «Zealand Holdings Inc.» до Печерського райсуду Києва. Тепер справу розглядатимуть по суті.

Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Екс-посадовців підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем.

один з підозрюваних: Сергій Михайлов-Горячев

За даними слідства, екс-президент «Сі Трайдент» спільно з екс-директором «Zealand Holdings Inc.» та іншими службовими особами Мінінфраструктури України із порушенням вимог Законів України «Про холдингові компанії в Україні», «Про управління об’єктами державної власності», використовуючи довіреність Мінінфраструктури України у 2012 році продали за заниженими цінами морські торговельні судна «African Lark», «Etna», «Elbrus» та «Everest», передані Міністерством транспорту України як внесок до статутного фонду АСХК «Сі Трайдент».

Відповідно до висновків експертизи, екс-посадовці заподіяли збитків державі на загальну суму понад 219 млн грн.

Нагадаємо, досудове розслідування детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року, отримавши матеріали від  Генпрокуратури України. У січні 2018 року екс-посадовцям повідомили про підозру у вчиненні злочину за статтею 191 Кримінального кодексу України. А 25 липня  стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення.

Варто зазначити, що ПрАТ «Сі Трайдент» створили  в 1999 році згідно з постановою Кабміну для виведення Чорноморського морського пароплавства з фінансово-економічної кризи. Мета діяльності — забезпечення ефективної експлуатації морських торгових судів, переданих Міністерствам економіки у власність «Сі Трайдент». Створення та діяльність «Сі Трайденту» було віднесено до відомостей, що становлять державну таємницю.

З 4 грудня 2011 року до ліквідації  компанії в кінці 2014 року президентом  «Сі Трайдент» був Сергій Михайлов-Горячев,якого і звинувачують у розтраті держмайна. Аби приховати факт продажу суден,він ініціював ліквідацію судової компанії «Си-Трайдент». Також Михайлов-Горячев має підробний диплом капітана дальнього плавання. До 21 лютого 2018 року він також протримався на посаді керівника «Державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях», згідно з декларацією НАЗК.

Варто додати, що інші службові особи  «Сі Трайдент» також підозрюються у привласненні понад $41 млн Чорноморського морського пароплавства за 2007-2012 роки.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *