Одеські нардепи у списку НАБУ з розслідування компенсацій за оренду столичного житла

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують відшкодування народним депутатам коштів за оренду житла в Києві, які й так мають де жити в столиці.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Попередня кваліфікація – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За інформацією джерела, нещодавно слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів.

Дане провадження було порушене НАБУ за журналістським розслідуванням Bihus.info. У ньому вказувалося, що 170 народних депутатів отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, із них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи елітному передмісті.

За законом, який нардепи ухвалили самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці й 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з грошей платників податків. Щомісяця їм нараховують по 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера в готелі «Київ». За один день це 650 гривень, за рік – 240 тисяч.

Нагадаємо, тільки за серпень 2018 року 172 нардепа, з яких 21 мають житло у Києві або на околицях, отримали компенсацію на загальну суму 3,53 млн. гривень.

Як ми вже писали, серед отримувачів компенсації є навіть офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва або мають родичів, на яких вони завбачливо оформили свою нерухомість.

Серед спритних народних обранців , які володіють столичними квадратними метрами є й одесити:

  1. Мажоритарник з «Відродження»Віталій Барвиненко має квартиру  з 2016року на 28 кв.м.
  2. Жінка мажоритарника з «Відродження»Антона Кіссе ще у січні 2014 року купила квартиру на 108 кв.м.
  3. У Олександра Пресмана,»Відродження», квартира на 43 кв. м. з 2015 року.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *